New CASTROL VISCOGEN KL 9 SENTETİK ZİNCİR YAĞI 5 LİTRE

 

 

 

Sentetik , Yüksek Sıcaklık Zincir Yağıdır

 

Tanımı

Castrol Viscogen™ KL Serisi, yüksek sıcaklığa maruz kalınan, mineral ya da geleneksel sentetik yağlar kullanılması durumunda aşınma, karbonizasyon ve kurum oluşumu gibi sonuçlar görülen çeşitli çalışma ortamlarında termal olarak kararlı bir yağlama sağlamak amacıyla tasarlanmış tam sentetik performaslı yağlardır. Viskoziteye bağlı olarak 240°C ’yi bulabilen sıcaklıklara kadar çalışabilirler.

Castrol Viscogen™ KL serisi, üstün derecede yapışkan, saydam, kokusuz bir koruyucu film tabakası oluşturan bazyağlar ile katı, metal ya da silikon içermeyen katık paketinden geliştirilmiştir. Bu sayede yük taşıma kapasitesi ve aşınma koruması yönünden özellikleri gelişmiştir.

 

Uygulama

 

Çevre ve uygulama koşullarına bağlı olarak Castrol Viscogen™ KL altı farklı viskozite değerinde üretilmiştir. Doğru viskozite değerini seçerken zincirin boyutları kadar şekli de (makaralı zincir, zincir pimi, baklalı zincir, düz bağlantılı vinç/ kaldırma zinciri vb.) önemlidir. Yağın uygulanma şekli de (merkezi yağlama sistemi, damlalıklı yağdanlık, spreyleme,karteli yağlama, manuel yağlama vb.) üzerinde durulması gereken bir konudur. Castrol Viscogen™ KL birçok endüstriyel alanda kullanılmaktadır. Bunlar: yüksek depolama rafları, fırıncılık makinaları, boya hatları, konveyör zincirleri, kancalı çerçeveler ve kurutucular, yıkama üniteleri, yeraltı zincirleri, buharlayıcılar, fırınlar, kızaklar, halatlar, eğirme makinesi iğleri, açık dişli çarkları, plastik dişli kemerler ve düz ofset baskı makineleri vb.’ dir.

Viscogen KL 23, özellikle BOPP (Biaksiyel Yönlendirilmiş Polipropilen) film esnetme makinelerinde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır.

 

Faydaları

 

Castrol Viscogen™ KL serisi, sıradan zincir yağları ile kıyaslandığında şu avantajlara sahiptir:

Oldukça düşük bir buharlaşma hızı, düşük kalıntı oluşumu ve yüksek sıcaklıklarda az duman oluşumu sağlar.

Bakım maliyetlerini düşürür, daha az yağ tüketimi ve daha iyi bir çalışma ortamı sağlar.

Şiddetli yük ve yüksek sıcaklık altında yüksek yük taşıma kapasitesi ie zincirlere ve halatlara üstün penetrasyon özelliklerine sahiptir. Daha uzun zincir ömürleri sağlar.

Yüksek sıcaklık veye hızlarda, damlama veya atma yapmaz. Bu sayede yağ tüketiminde azalma sağlar.

Üstün paslanma korumasına ve olağanüstü oksidasyon direncine sahiptir, sert karbon oluşumu yapmaz.

 

 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

CASTROL VISCOGEN KL 9 SENTETİK ZİNCİR YAĞI 5 LİTRE

Ücretsiz Kargo

Bu ürün 35 tl üzeri ücretsiz kargo için uygundur

Orjinal Ürün

%100 orjinal ürün garantisi

  • Marka: CASTROL
  • Ürün Kodu: CVKL95-8266
  • Stok Durumu: 2
  • 1.174,10TL
  • Vergiler Hariç: 995,00TL

Etiketler: CASTROL VISCOGEN KL 9 SENTETİK ZİNCİR YAĞI 5 LİTRE


E-Ticaret Entegrasyonları