SHELL HELİX HX8 5W30 - 4 LİTRE
 
 
ÜRÜNDE DİZEL PARTİKÜL FİLTRESİ ONAYI YOKTUR.
 
 
Shell Helix HX8, sürtünmeyi azaltıp hareketli motor aksamlarının ömrünü uzatarak yakıt ekonomisi sağlıyor.
 
Shell Helix HX8, modern araç teknolojileri ve günümüz trafik koşullarına en iyi şekilde uyum sağlamak üzere geliştirildi. 

Shell, üst düzey koruma ve temizlik sağlayarak motorun performansını ve verimini artıran yepyeni bir tam sentetik motor yağını kullanıma sundu. Shell Helix ailesinin yeni ürünü Shell Helix HX8 Tam Sentetik Motor Yağı raflarda yerini aldı.  Shell Helix HX8, motorun hayati önem taşıyan parçalarının verimli çalışması için üst düzey koruma ve temizlik sağlıyor.

Sürekli performans, temizlik ve koruma

Shell Helix HX8, motorun kritik parçalarında performans kaybına sebep olan kurum, vernik ve yüksek sıcaklık tortuları gibi zararlı maddelerin oluşmasını engelliyor. Shell Helix HX8 motor parçaları üzerinde koruyucu bir film tabakası oluşturuyor ve yanma sonucu oluşan asidik maddeleri bertaraf ederek motor ömrünü uzatıyor. Ek olarak, motordaki sürtünmeleri azaltma özelliğiyle  Shell Helix HX8,  araç kullanıcılarına üst düzey yakıt ekonomisi sağlıyor. Shell Helix HX8, bu özellikleri sayesinde günümüzün yoğun trafik koşullarında yol kat eden modern araçlara sağladığı faydayla ön plana çıkıyor.

Türkiye ve dünyada 6 yıldır lider

Türkiye’de ve dünyada 6 yıldır madeni yağlar pazar lideri olan Shell*, üstün Ar-Ge teknolojisi ve güçlü markalarla gerçekleştirdiği teknik ortaklıklarla benzersiz ürünler sunuyor. Shell Helix ürün ailesinde yer alan Shell Helix Ultra 5W-30 ve Shell Helix Ultra 5W-40, Avrupa Otomobil Üreticileri Birliği’nin (ACEA) yenilenen 2012 standartlarını karşılayan ilk ve tek motor yağı markası oldu. Yapılan testler, Shell Helix Ultra’nın benzin ve dizel yakıtlarda olduğu gibi biyoyakıtlar ile de etkin şekilde çalıştığını ortaya koydu. Shell ve Ferrari, 1929 yılından bu yana teknik ortaklık yürütüyor. Shell ve Ferrari ortaklığı, araç performansının artırılması, motorun ömründe iyileştirme, yakıt ve madeni yağlar alanlarında gelişmeler sağlıyor.
 
Özellikler ve onayları

Yağlar kalitesi farklı olduğundan, evrensel kriterleri yağ performansını ve kullanımını tanımlamak için kullanılır. Shell Helix motor yağları sadece bu giderek daha zorlu uluslararası özelliklerine uygun ama genellikle onları aşmak değil. Shell Helix HX8 bu özellikleri fazlasıyla geçer:

 • API SM / CF
 • ACEA A3/B3/B4
 • BMW LL-01
 • MB onayı 229.5
 • VW 502 00/505 00
 • Renault RN0700, RN0710

                                               

 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

SHELL HELİX HX8 5W30 - 4 LİTRE

Aynı Gün Kargo

100 TL Üzeri Ücretsiz Kargo

Orjinal Ürün

%100 orjinal ürün garantisi

 • Marka: SHELL
 • Ürün Kodu: S85304-941
 • Stok Durumu: 19
 • 174,90TL
 • Vergiler Hariç: 148,22TL

Etiketler: SHELL HELİX HX8 5W30 - 4 LİTRE


E-Ticaret Entegrasyonları